Το πρώτο μου άρθρο

Δημιουργία άρθρου για να δούμε δραστηριότητες στα πλαίσια του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου.Όμορφες Δραστηριότητες με σωστό περιεχόμενο…https://www.sch.gr/.

Σκοπός και Στόχος του Νηπιαγωγείου

Το Νηπιαγωγείο
  • Κατ’ εξοχήν στόχος του Νηπιαγωγείου είναι να βοηθήσει την ολόπλευρη και ισόρροπη ανάπτυξη των νηπίων, σωματικά, νοητικά, συναισθηματικά και κοινωνικά:
  • Καλλιεργώντας τις αισθήσεις και οργανώνοντας τις πράξεις τους.
  • Προκαλώντας το ενδιαφέρον για εκμάθηση και προάγοντας τη γνώση και κατανόηση δεξιοτήτων.
  • Κινητοποιώντας την κριτική και δημιουργική σκέψη.
  • Ενσωματώνοντας την τεχνολογία στις διάφορες δραστηριότητες του προγράμματος.
  • Αναδεικνύοντας το παιχνίδι ως πυρήνα του προγράμματος
  • Ενισχύοντας τη συνεργασία με τους γονείς.

Κύριος Στόχος

Ανάπτυξη της ικανότητας κατανόησης και έκφρασης μέσα από τα σύμβολα, υποστηρίζοντας το ρόλο της γλώσσας σε όλα τα γνωστικά αντικείμενα.

1ο Νηπιαγωγείο Κέρκυρας

Χαρούμενα παιδιά

Το Στρουμφοσχολείο

Hello world!

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!